Onderwijs Bewijs

Onderwijs Bewijs

Uitslag tweede ronde

De winnaars van de tweede ronde van Onderwijs Bewijs zijn bekend! In november 2010 heeft de jury unaniem 19 inzendingen met een positief advies voorgelegd aan OCW. Minister Van Bijsterveldt-Vliegenthart heeft dit positieve advies overgenomen. Hiermee wordt ruim €10 miljoen beschikbaar gesteld voor wetenschappelijk onderzoek om vast te stellen wat wel en niet werkt in het onderwijs.

In totaal hebben 74 consortia van onderzoekers en scholen onderzoeksvoorstellen ingediend binnen de thema’s excellentie, burgerschap, vermindering van achterstanden en gedragsproblemen & pesten. Voorbeelden zijn een onderzoek naar opbrengsten van interactief taalonderwijs voor achterstandsleerlingen en een onderzoek naar online advies op maat voor slachtoffers van cyberpesten op het vmbo.

Een jury onder leiding van Robbert Dijkgraaf, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Akademie voor Wetenschappen (KNAW), selecteerde de 19 voorstellen.

Het meten van resultaten van onderwijsmethodes sluit aan bij de ambitie van het kabinet om toegevoegde waarde in het onderwijs te belonen. Van Bijsterveldt: “Hiermee vergroot je de kwaliteit en de effectiviteit van het onderwijs. Daarnaast dragen deze onderzoeken bij aan een betere samenwerking tussen professionals in het onderzoek en het onderwijs.”

Een overzicht van de winnaars vindt u hier.

Samenvattingen van de toegekende onderzoeksvoorstellen vindt u hier.

 Het juryrapport vindt u hier.

N.B. Op grond van artikel 55 van het Besluit aanbestedingsregels voor overheidsopdrachten (Bao) en de Wet implementatie rechtsbeschermingrichtlijnen aanbesteden (Wira), houdt deze mededeling nog geen definitieve toekenning van de prijs in. Indien binnen een termijn van 15 kalenderdagen na bovengenoemde mededeling bij de civiele rechter te Den Haag een kort geding aanhangig wordt gemaakt tegen de mededeling van deze voorlopige prijsvraaguitslag (te vergelijken met een voorlopige gunningsbeslissing) dan zal de uitspraak in kort geding moeten worden afgewacht. De uitspraak vormt vervolgens de basis voor verdere besluitvorming over het toekennen van de prijs.

 Wanneer er na het verstrijken van de genoemde termijn geen beletselen zijn, worden de prijzen definitief toegekend.